Strona główna | Mapa serwisu | Kontakt

dr hab. Andrzej Misiołek Senator RP

Aktualności

Zdjęcie
Koncepcja zadaszenia Stadionu Śląskiego. © gmp Architekten
Data16-04-2008

Drugie posiedzenie Zespołu Parlamentarzystów Województwa Śląskiego

Stan przygotowań Śląska do EURO 2012 oraz starania Samorządu Województwa Śląskiego w sprawie nieodpłatnego przejęcia akcji WPKiW

10 kwietnia w Gmachu Senatu w Warszawie odbyło się drugie posiedzenie Zespołu Parlamentarzystów Województwa Śląskiego.

Jednym z głównych tematów był stan przygotowań Śląska do Piłkarskich Mistrzostw Europy Euro 2012. Parlamentarzyści wystosowali pismo do Ministra Sportu i Turystyki Mirosława Drzewickiego oraz Marszałka Województwa Śląskiego Bogusława Śmigielskiego z zaproszeniem na kolejne posiedzenie Zespołu, które odbędzie się 24 kwietnia 2008 roku.

Poparto starania Samorządu Województwa Śląskiego w sprawie nieodpłatnego przejęcia akcji WPKiW należących do Skarbu Państwa (26,02%), kierując w tej sprawie pismo do Ministra Skarbu Państwa Aleksandra Grada.

Omówiono również sytuację Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie, zwracając szczególna uwagę na zabezpieczenie w planowanych inwestycjach niekomercyjnego charakteru części parkowej.

Zespół podjął działania mające na celu przywrócenie dotychczasowych połączeń lotniczych między Katowicami a Warszawą. Wystosowano w tej kwestii pismo do Prezesa PLL LOT Dariusza Nowaka.