Strona główna | Mapa serwisu | Kontakt

Aktualności

Zdjęcie
Data15-09-2017
Wyniki etapu okręgowego konkursu „List do Taty” organizowanego pod patronatem Senatora RP Andrzeja Misiołka.

W tym roku, Pan Senator Misiołek tradycyjnie już podjął się organizacji etapu okręgowego konkursu „List do Taty”, którego inicjatorem jest Fundacja Cyryla i Metodego oraz Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senatu RP, obejmując swoim zasięgiem miasta Bytom, Katowice i Zabrze. W tegorocznej edycji do biura senatorskiego spłynęło prawie 90 prac, z 10 placówek oświatowych. Potwierdza to, że główny cel konkursu, którym jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na ważną rolę ojca w rodzinie oraz propagowanie przykładów dobrego ojcostwa, jest zadaniem wciąż aktualnym i niezwykle ważnym, które wymaga stałej aktywności oraz systematycznych działań.

Jury konkursu w składzie: Andrzej Misiołek, Beata Twardowska, Krystyna Jankowiak-Markwica, Mariola Olichwer oraz Marta Tobor, po długich i intensywnych obradach wyłoniło zwycięzcę etapu okręgowego, którym został Piotr Przybyła (Piotrek) ze Szkoły Podstawowej nr 48 w Katowicach.

Każda praca stanowiła niezwykły przekaz uczuć i emocji jakimi uczestnicy konkursu darzą swoich ojców. Wysoki poziom, niepowtarzalność oraz wyjątkowe spojrzenie na rolę taty w życiu dzieci spowodowały, że wybór jednej, zwycięskiej pracy nie należał do łatwych, a każda praca zasługuje na uznanie.

Dodatkowo jury przyznało trzy wyróżnienia senatora Andrzeja Misiołka, które otrzymają:
1. Natalia Matusik (Chudo) ze Szkoły Podstawowej nr 28 w Bytomiu,
2. Dominika Piekarska (Dominika5) ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Bytomiu,
3. Alan Lot (Alan) ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Bytomiu.

Senator Andrzej Misiołek wraz z członkami jury dziękuje wszystkim uczestnikom konkursu, a także nauczycielom i dyrektorom zgłoszonych placówek oraz rodzicom i opiekunom dzieci za ich pracę i zaangażowanie oraz składa serdeczne gratulacje zwycięzcy i wyróżnionym.